| anonim_4396 a întrebat:

Hey, sportivii ce practică karate shotokan știți ceva exercitii pentru kumite de facut acasă? Aș vrea să avansez mai mult pe partea asta

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te poti antrena la sporturi de contact singur, fara partener.

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Te poti, poti sa repeti miscarile de baza si sa dai intr-un sac de box
DAR, tipul e dus de tot, sau e troll, auzi "kumite"
https://ro.wikipedia.org/wiki/Kumite
partea aia e NUMAI cu partener

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

Și ai să faci un meci ca Mircea Badea daca te antrenezi singur cum ai zis tu. Succes!

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai exact asta zic si eu, poti sa faci multe, dar kumite NU

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

A. Bine. Greșeala mea

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Np, nici eu nu am cinestiece "skills" de comunicare, mai spun chestii care se inteleg gresit sad

| anonim_4396 explică (pentru Brizbriz):

happy