| Angeloangeli a întrebat:

am o intrebare mai ciudata, eu si cu un prieten am jucat biliard, eu eram la bila neagra, iar el mai avea o bila de pus, era rândul lui sa dea, si el n-a dat in bila lui ci in neagră, vreau sa imi spuneti daca a procedat corect...

7 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Nu a procedat corect. Conform regulilor cu care jucam noi, ar fi trebuit sa dai tu de 2 ori.

| alex495 a răspuns:

Atata timp cat nu a bagat o in gaura ce iti asigura victoria nu e nicio problema. Chiar te a ajutat daca a gresit si putea sa o bage pe a lui sa te ajunga si poate chiar sa castige urmand dupa sa bage neagra

| teo530 a răspuns:

Să explic şi pentru denimarie. Sunt 2 grupe: plinele şi goalele, bila neagră şi bila albă. Dacă tu bagi bila albă adversarul tău e la rând şi pune bila albă unde vrea. Dacă bagi bila neagră înainte de a băga celelalte mingi ai pierdut. Dacă dai şi bagi o bilă de-a ta mai dai o dată, dacă nu o bagi e rândul advdrsarului. Dacă dai dar nu atingi măcar o bilă de-a ta atunci adversarul pune bila albă unde vrea. După ce bagi toate bilele tale poţi încerca să bagi şi bila neagră. Ca să alegeţi cine e cu goalele şi plinele daţi până unul din voi bagă o bilă. Dacă a bagat o bilă goală atunci el este bu goalele şi tu cu plinele.

| Angeloangeli explică (pentru teo530):

Vreau sa specific ca, el a dat cu manta.

| deenimariee a răspuns:

Nu nu a procedat corect fiecare are miingile luila mingiile de biliard o grupa de miingi au un cersc mic iar celelalte mari deci sa zicem ca tu le ai cu cercul mic si tu trebui sa le dai pe ale tele si el pe ale lui daca tu sau el dati in migiile altuia sunteti unu dintre voi descalificati

| fiola a răspuns:

Nu, nu este corect. Trebuie sa bage toate bilele lui și după sa bage neagra. Dacă a băgat neagra pana sa bage bilele lui înnseamna ca a pierdut.

| Angeloangeli explică (pentru fiola):

Nu a pus o in buzunar, doar ca mi-a scos o de pe gaura