| Alex54679 a întrebat:

Am o mica problema: maine o sa fiu plecat la țară, iar in mediul rural nu am accesul la sala. As vrea sa imi spuneti cum as putea sa inlocuiesc haltera, va rog! Adica in loc de haltera as putea sa pun niste greutati intr-un ghiozdan, sa stau intins pe o banca si sa il ridic ca pe o...haltera? Va rog sa imi raspundeti cat mai repede. Daca aveti alte idei pentru inlocuirea halterei, va rog sa imi spuneti! Multumesc!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Paul754880338 a răspuns:

Apreciem determinarea ta, dar nu lasa aceasta pasiune sa te conduca. Cateva zile fara sala? As spune mai bine o pauza buna decat un antrrnament prost sau mai rau vreo accidentare. Pe viitor poate iti bagi in program ceva exercitii cu greutatea corpului care sa te ajute atunci cand esti departe de sala pentru mai mult timp, cum ar fi : flotari, flotari prin stand pe maini ( cu pcioarele rezemate de un perete tractiuni, genoflexiuni sau genoflexiuni intr-un picior, flotari la paralele sau intr-o mana. Si nu uita de alimentatie!
Succes!

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"in mediul rural ...alte idei pentru inlocuirea halterei"

dă cu sapa monșer, e in trend

| Catrice a răspuns:

Sapa, lopata, grebla, o cărămidă, un butuc netaiat... ai multe opțiuni la îndemână, trebuie doar sa fii inventiv.

| aXy99 a răspuns:

Daca e vorba de doar o singura zi, nu vad de ce iti faci griji. Relaxeaza-te maine, au nevoie si muschii de odihna.

Răspuns utilizator avertizat
| Swetlly122 a răspuns:

Pune mana sparge lemne și lasă fandoselile!

| 48538 a răspuns:

Poate fi inlocuit cu:
-sacuri de alimente (ex. Cartofi)
-mancare pentru animale
-valize
-ghiozdan
Poti sa vi cu ceva greu de acasa si sa il folosesti in mediul tau rural. Succes!