| whein1991 a întrebat:

cand lucrez cu greutati, pentru masa musculara, trebuie sa lucrez in sistem piramidal, incep cu greutate mica si ma opresc cu greutae foarte mare care nu imi permite sa fac mai mult de numarul de repetari pe care vreau sa il fac. Este bine ce fac?

2 răspunsuri:
| Hirom a răspuns:

Este foarte binewinking Depinde si cum respiri... Dupa fiecare exercitiu un minut ar trebui sa respiri cu ochii inchisi si sa te concetrezi si ai sa reusesti sa rezisti mai mult
Nu incepe cu greutati foarte mari pentru ca poti din neatentie sa faci herniewinking

| cristi1505 a răspuns:

Bun acest sistem.Asa fac si eu si asa e cel mai bine deoarece cand pui greutate mare din prima exista riscul de a te accidenta.Asa,daca o iei treptat nu te vei accidenta deoarece vei fi bine incalzit.