| George628zz a întrebat:

Hey TPU,m-am decis si vreau sa merg la un sport decent pentru a ma dezvolta si a fi sănătos, vreau sa spuneti un sport înafara de fotbal, care m-ar ajuta foarte mult.Dau funda

13 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Îți recomand înnotul. Am practicat și îți dezvoltă toți mușchii. Mai poți încerca și arte marțiale.

| George628zz explică (pentru mastadont):

O sa incerc, dar cred ca baschetul e iar o soluție buna

| Devil21 a răspuns:

Buna!
Basketball -mi se pare cel mai eficient pentru toate dorintele tale, acest sport te menține sănătos, iti creează un fizic puternic si bine definit(arătos)+este distractiv, cunoscut si iti antrenează fiecare parte a corpului +te ajută sa te înalți.
Preturile difera de la echipa la echipa insa merită toți banii si efortul depus.

| George628zz explică (pentru Devil21):

Mersi mult, oricum cred ca e cel mai potrivit pentru mine.

| MaryMaria333 a răspuns:

Ai vreun sport anume care te pasioneaza? Mie imi place basketul si tenisul. Prin munca si ambitie, vei ajunge la rezultatul dorit. Succes!

| George628zz explică (pentru MaryMaria333):

Cred ca baschetul e singura soluție.

| AnastasiaK a răspuns:

Sportul care iti place tie...

| mastadont a răspuns (pentru George628zz):

Da, și basketul e o soluție excelentă. Tu decizi.

| ariannakaterine a răspuns:

Baschet, tenis, înot, handbal, volei...

| Celcestietot a răspuns:

Hey! Inotul este cel mai recomandat, cunosc eu cazuri de baieti care au mai crescut, dar nu doar sportul este important, ci si alimentatia si odihna, pe langa genele mostenite.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Am fost la echipa de volei, am fost cativa ani, dar m-am lasat pentru ca coechipierii erau foarte naspa. Daca faci asta gandeste-te ca e posibil sa joci si meciuri si sa urle amtrenoru din toata gura pe tb daca gresesti ceva

| Anonima163333 a răspuns:

-inot(preferatul meu)
-volei(daca vrei sa te inalti)
-du-te la sala
-baschet(daca vrei sa te inalti)
-tenis de camp
-dans
-atletism(foarte fain, frate-miu face si ii place mult, de asemenea te face mai rezistent, adica poti alerga mai mult timp)
-handbal
Toate sporturile ajuta in felul lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înotul. Se pare ca unii îți recomandă și „înnotul", eu zic ca sunt oameni serioși.