| ellyd a întrebat:

Ma gandeam sa imi cumpar un skateboard dar nu prea as sti sa il folosesc... Imi puteti spune cam cum se fac diverse scheme pentru incepatori sau cum se foloseste? Eu sunt fata asa ca nu stiu cum m-ar privi ceilalti daca nici macar nu as sti sa merg drept...

Răspuns Câştigător
| Pust1uCuBanana a răspuns:

Ca sa mergi pui picioru drept, asa incat sa acopere cele 4 cuie din fata, apoi dai fara frica si iti iei avant, dupa pui picioru ala in spate cand ai viteza apoi cand incetineste mai dai si tot asa. Asa se merge.
Pentru a face oly, iei putina viteza, piciorul drept il ti cam pe mijlocul placi, iar stangul pe marginea spatelui, apoi apesi cat de tare poti in skate cu stangul (apesi pe spatele skatului) cat de tare poti si apoi dreptul il dai in timp ce essti sus il dai inspre fata skatului.
Daca esti incepatoare cam atat trebuie sa stii.
Funda?