| Andrr a întrebat:

Heyo TPU, este in regula daca fac la 9, 10, 11 noaptea, exercitii ( abdomene, genoflexiuni, exercitii cu gantere) si alerg pe banda si blicicleta? Adica cam la ce ora ar fi indicat sa se faca sport?
( fac sport in fiecare seara)

3 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Chiar daca este recomandat sa faci sport in special dimineata, e foarte bine si seara. Si eu, care am un program putin mai dereglat, fac exercitii dupa ora 23.

| MOvidiu a răspuns:

Salut,ideal ar fi ca exercitiile sa fie facute dimineata inainte de a lua micul dejun deoarece se consuma mai multe calorii. Succes!
O zi buna...

| basketball16 a răspuns:

Nu este o anumita ora la care este recomandat.In general, unii oamenii fac dimineata pentru un,, start in forta", dar e ok si daca faci seara.Important e sa faci. Daca vrei sa faci masa musculara, trebuie sa mananci dupa ce faci sport, asa ca ai putea sa faci mai devreme.