| Peter2964 a întrebat:

Am o intrebare.De curand am primit gantere si m-am apucat sa fac exercitii fizice acasa nu doar cu gantere ci mai fac pentru a ma incalzi flotari abdomene si genoflexiuni. Faza e ca eu fac in fiecare zi dimineata si seara dar exercitii diferite.Am auzit ca nu e bine.Am auzit ca trebuie sa lucrezi in fiecare zi cate un muschi de exemplu:AZI:pept, maine:abdomen, poimaine:biceps si tot asa. Vreau sa imi dati un sfat parerea voastra.

5 răspunsuri:
| Madalin01 a răspuns:

Salut, ai putea sa iti lucrezi tot corpul intr-o zii dar sa iti iei a doua zi pauza macar pentru a ti se recupera corpul. cred ca o zi iti ajunge, cu 2 gantere nu poti face prea multe insa poti face o schimbare. Asa am inceput si eu. Bafta!

| Anonymy05 a răspuns:

Sfat de pe net : daca simti durere, e modul corpului de a-ti spune ca ceva nu e in regula. Opreste-te!

| cyoby98 a răspuns:

Salut eu am facut ganterizm si cam stiu despre ce este vorba, pai pentru inceput iti trebuie un program gen asta "de la ora lllll pana la ora lllll si de la ziua de pana la ziua de" pe acel program iti scrii unele antrenamente pe care ar trebui sa le faci si le faci in fiecare zi in 3 serii asta insemnand daca faci 10 flotari stai 5 minute si mai faci de 3 ori inca 10. sper ca ti-am fost cat de cat de ajutor

| Cosmin86 a răspuns (pentru cyoby98):

Serios? In fiecare zi, cand muschii se dezvolta in zilele de pauza?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?

| Catalin0014 a răspuns:

Nu e nimic rau daca faci 2 antrenamente intr-o zi atata timp cat nu lucrezi grupe diferite si mananci bine. Daca seara simti nevoia sa lucrezi aceeasi grupa ca si dimineata, atunci probabil nu ai lucrat destul de intens prima data, deci data viitoare iti faci un program mai greu.