Întrebare recomandată | WeAreSmart a întrebat:

Imi explica cineva regimul de alimentatie al unui bodybuilder?

Răspuns Câştigător
| starling a răspuns:

Deci in primul rand un culturist mananca de 6 ori pe zi.
Carne,Oua,Branza,Lapte, Iaurt.
Multe fructe si legume.
Ai grija totusi la prajeli caci s-ar putea sa te ingrasi rau, oricum odata cu masa pui si grasime dar nu asa de multa ca atunci cand mananci prajeli.
Si in special antreneaza-te bine, intens, si sa ai un program bine pus la punct.
EAT BIG TO GET BIG-Rich Piana!

| peperonies a răspuns (pentru starling):

Deci in primul rand un culturist mananca de 6 ori pe zi.

nimic mai fals.

Ai grija totusi la prajeli caci s-ar putea sa te ingrasi rau-> foarte fals.

ricum odata cu masa pui si grasime-> extraordinar de fals

| starling a răspuns (pentru peperonies):

Ok m-am exprimat gresit vream sa zic 3 mese principale si 3 gustari.

5 răspunsuri:
| Lothar a răspuns:

Proteine,carbohidrati,apa,proteine,carbohidrati,nuci,proteine,proteine,proteine

| AndreasfromMetallicA a răspuns:

Am citit intr-o revista de culturism care zicea ca cei profesionisti profesionisti nu au mese principale dejun, pranz, cina, ci au masa 1, masa 2, 3, 4, 5, 6 dar urmarit cu atentie de un nutritionist,care ii cantareste si calculeaza exact procentele de proteina,carbohidrati si altele,apoi cand trebuie luate, care inainte de antrenament, care după, care inainte de concursuri, care după concursuri.Alimentatia lor este foarte complexa, altii au ore fixe si in toiul noptii pentru a servi un shake.Acest sport este mai mult o stiinta decat ridicat la sala, mancat si dormit si un culturist este numit asa doar cand se ocupa exclusiv de asta si nu are alte ocupatii.

| HanzoZ a răspuns:

Shaorma,Cartofi-pai...Siiiii unt.golwinking