| GBF a întrebat:

Imi poate da cineva o serie de exercitii pentru muschii picioarelor a mainelor si pentru piept sa fie in jur de 30 minute toate.multumesc dau funda!

2 răspunsuri:
| EaEmma a răspuns:

Buna!
Pt picioare...Genuflexiuni - cu ganterele
Din picioare, ganterele in maini, coatele intinse pe langa corp. Se foloseste de forta picioarelor pentru a lasa corpul in jos, pana cand genunchii sunt flexati la 90 de grade. Se face o pauza de 1 secunda, dupa care se reia exercitiul.
Pt piept...Impins cu bara dreapta - din culcat.
Din culcat,, priza la nivelul umerilor. Pozitia de start incepe cu mainile pe bara. Se foloseste de forta pectoralilor pentru a impinge bara, cu coatele complet intinse. Se face o pauza de 1 secunda, dupa care se reia exercitiul.
http://www.salabucuresti.ro/antrenarea-grupelor-musculare.html
Succes!

| Gxx a răspuns:

Sapa-n mana si la prasit big grin