| Roxuts_Ureniuc_1995 a întrebat:

De la ce poti sa ai probleme la rinichi(umflaturi a mainelor)? Se poate de la mancare sarata? Spuneti-mi mai multe... FUNDA! big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarea accentueaza suferinta rinichilor deja bolnavi. Dar miinile nu se umfla numai de la rinichi. Redu consumul de sare si cere niste analize complete.

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Pai esti sigur ca ai probleme cu rinichii, sau decat se umfla picioarele, si vrei sa aflii de unde?

| alexblack00 a răspuns:

Pai probleme cu rinichii poti sa ai si daca umbli prea dezbracat pe afara si sa te prinda frigu pe la spate

| ForeverAlone20 a răspuns:

De obicei poti avea probleme cu rinichi de la o raceala netratata corespunzator. Daca mananci sarat nu afectezi rinichi ci poate ficatul, stomacul.De asemenea poti avea probleme cu rinichii daca nu bei suficienta apa, astfel poti face piatra la rinichi si daca bei prea multa apa poti suprasolicita rinichii si nici asa nu e bine.Umflaturile mainilor pot arata faptul ca acolo ai apa...nu prea stiu de ce face dar stiu ca bunica mea are picioarele umflate si spune ca acolo e apa. Sper sa iti fi fost de folos.happy