| Radandam a întrebat:

Imi poate explica cineva regulile la pariurile sportive? Gen alea mai importante, ca poate nu puteti sa mi le explicati pe toate fiindca sunt multe.Dar vreau sa mi le explicati, sa pot intelege ceva.Mulțumesc!

1 răspuns:
| Jdjsnshxjxjshdhx a răspuns:

Meciurile se joaca între doua echipe ( gazda si oaspeții) gazda sunt cei care joaca acasă (de
Obicei cea care Este Menționata prima pe ecran, oaspeții sunt cei ce joaca in deplasare, de exemplu Barcelona - Liverpool (Barcelona e pusă prima pentru ca e gazda se joaca in Spania meciul )
"1" la pariuri inseamna ca bate prima echipa Adica gazdele
"2" bate a doua echipa Adica oaspeții
"1x" bate prima echipa sau face egal
"2x" bate a doua echipa sau face egal
"X" se termina egal