| anonim_4396 a întrebat:

Îmi poate recomanda cineva ceva suplimente pentru creșterea masei. Fac sală, mănânc 3 mese consistente și 2 gustări și tot slab sunt.(65 kg - 192 cm)

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

ON - serious mass.

Ce mananci la cele 3 mese si 2 gustari de esti tot slab? Zi concret ce-ai mancat ieri, spre exemplu.

| RaduM200 a răspuns (pentru Cosmin86):

Dimineață:2 oua fierte, pâine prăjită cu unt de arahide și un pahar de lapte
Gustare(oră 11): Souvlaki de la Spartan
Prânz(oră 2)tongueiet de pui cu salata de varza și cartofi la cuptor
Gustare: Sandwich cu somon și avocado
Searatongueizza prosciutto funghi de 42 cm

| RobertMoon a răspuns:

Un gainer care contine creatina ex (Dymatize super mass gainer) si un complex de vitaminte bun ex (DoppelHerz aktiv a-z sau Centrum pentru barbati sau ON Opti-Men -asta nu se gaseste in farmacii, celelalte da).

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduM200):

Ai prea putini carbohidrati. Mai adauga dimineata fulgi de ovaz, la gustare o portie de orez/cartofi/paste, iar seara scoate pizza, sunt calorii goale: foarte putine proteine si carbohidrati din paine (ca si cum n-ar fi). Mai bine seara bagi o portie de paste cu piept de pui.

Iar dimineata, mai adauga niste carne (muschi afumat, de tara daca poti face rost), branza/cascaval, niste legume (rosii, ardei, etc.).
E prea putin doar 2 oua cu paine prajita.