| byeddy a întrebat:

Salutare,fac sala de 3 saptamani si as vrea sa bag ceva suplimente(proteine).Am 1.80 si 70 kg.Merg de 3 ori pe saptamana la sala, mananc destul de ok zic eu(5-6 mese pe zi:oua,piept pui,cereale cu lapte,paste,branza,danone,peste, etc).Am un buget de 100 lei pe saptamana pentru suplimente.Ce mi-ati recomanda pentru cresterea masei musculare?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Ah, am citit eu aiurea. Da, cu 100 de lei / sapt ia ca lumea. Eu as zice tot un whey gold, 2 cupe pe zi ( dimineata si dupa antrenament ) si un complex de vitamine si minerale ( as recomanda tot de la ON - optimen )

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cu 100 de lei nu iei mare lucru. Ramai la alimentatie pana faci rost de mai multi bani, sa iei ceva de calitate, nu porcarii ieftine.

Ceva bun apropiat de suma aia :
http://www.megaproteine.ro/Proteine/Gaspari-Nutrition-MyoFusion-907g/

Dar nu o sa te tina o luna cutia aia :)

| Nickname1890 a răspuns (pentru Cosmin86):

Are 100 de lei pe saptamana. deci 400 pe luna. eu zic ca de bani astia ia ceva.

Parerea mea pentru inceput o proteina din zer este suficienta. Incearca Optimum Nutrition - Whey gold. O cupa pe zi, dupa antrenament.

| byeddy explică (pentru Cosmin86):

100 lei pe saptamanatongue

| byeddy explică (pentru Cosmin86):

Mersi de raspunswinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru byeddy):

Daca iti mai raman bani ia si glutamina ( pentru refacere ).

| Catalinjr a răspuns (pentru Cosmin86):

Gaspari are produse foarte buna, am dat randament dupa Aminomax 8000 http://www.culturism.net/......-tabl.html contine 2 gr de proteina/pastila, taurina, micelar de caseina si creatina.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nickname1890):

Ah, am citit eu aiurea. Da, cu 100 de lei / sapt ia ca lumea. Eu as zice tot un whey gold, 2 cupe pe zi ( dimineata si dupa antrenament ) si un complex de vitamine si minerale ( as recomanda tot de la ON - optimen )

| Andreeaaaaaaaaaaa a răspuns:

Cauta pe facebook nutriech si adminul iti va raspunde la toate intrebarile de la bodybuilding. sau caut-o pe matusa mea Oana Hreapca care la fel, se pricepe la asteawinking succes

| Alx_Stelii_1980 a răspuns:

Pai pentru inceput un program bun ( de pe internet ) si ai doar 3 saptamani de ce sa bagi proteina cand nu esti inca definit happy eu recomand produse ON, whey.

| ElibereazăBestia a răspuns:

Pentru creşterea masei musculare ţi-aş recomanda să ai răbdare.

Fiind la început vei creşte oricum, nu e nevoie să iei suplimente. Nu zic că suplimentele nu te vor ajuta acum, dar aşteaptă mai întâi să te plafonezi.

Îţi voi recomanda o listă detaliată de suplimente doar peste un anwinking