| Wulf a întrebat:

Îmi puteţi da un program de definire pentru un abdomen plat si bine lucrat?
Nu vreau să includă exerciţii cu gantere (ex: cruch cu gantera).
Vreau cât mai multe exerciţii pe care le pot face doar cu ajutorul corpului meu si alergări, etc.
Aş vrea un program ZILNIC, dacă se poate.(Am timp 1-1:30 pe zi pentru acest program)

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Abdomenul se lucreaza ca orice alta grupa musculara. Sfatul meu este sa faci tot a doua zi antrenament si poti folosi urmatoarele exercitii:
1) ridicari de trunchi (variante: cu rasucire stanga-dreapta, ridicari laterale)
2) ridicari de picioare
3) ridicarea picioarelor din atarnat
5) crunch
6) briceag
Si pentu a scapa de stratul de grasime de pe el: alergare, inot, bicicleta... si dieta.

1 răspuns: