| Alex_Savvy_1996 a întrebat:

Am o luna de cand m-am inscris la sala, si am urmat programul acesta:
Luni-Spate
Marti-Piept
Miercuri-Picioare si Abdomen
Joi-Umeri si Trapez
Vineri-Biceps, Triceps, Antebrat
Sambata si Duminica odihna
Ce parere aveti de acest program

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai face 5 zile tot corpul ar fi terminat nu? timp de 6 milioane de ani neam folosit toti muschi azi vad ca cica trebuie pe zile ciudat, muschi sunt folositi zilnic de fapt, cum ar fi inima sa ea pauza sau alte organe, sfatul meu e sa lucri tot corpul ca asa am evoluat si nu fa pe serii si la maxim o serie, conteaza sa faci cat mai multe exertciti care suprasoliciteaza tot corpul, intrebat un mare culturist cate aparate foloseste a raspuns ca mult prea putine, adevaratele excertiti le faci cu corpul tau de fapt

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru RAY):

Tinand cont ca INSISTI sa dai sfaturi complet aiurea legat de muschi, arata-ne si nou o poza cu bratul tau de 45.

Hai sa vedem concret, ce muschi ai pus tu cu prostiile astea de sfaturi.

| RAY a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Al catelea cont e asta care tot il creezi sa imi raspunzi?

| RAY a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Eu macar am dat nu sfaturi si am spus din ultimele cercetarii stiintifice cum e bine sa faca antrenamente eu mereu mi-am dovedit afirmatiile cu cercetarii stiintifice si nu trebuie sa ai 45 in brat ca sa afirmi ceva cu dovezii, nu trebuie sa fi einstein ca sa intelegi teoria relativitati, muschii si asa zilnic sunt toti folositi, daca ai sta complet paralizat nu, dar in miscare ne folosim toti muschi ceea ce inseamna ca daca ne putem antrena tot corpul zilnic asta nu afacteaza cu nimic un antrenament, acuma tu ai spus ca am scris aiureli da-mi un singur articol stiintific care sa dovedeasca opusul unul singur

| Cosmin86 a răspuns:

E un program foarte bun, dar 5 antrenamente / saptamana s-ar putea sa fie prea multe pentru un incepator.

Ce alimentatie ai? Ca e mai importanta decat antrenamentul.

| Alex_Savvy_1996 explică:

Beau zilnic 2 litri de apa, suc de sfecla rosie beau o data la 2-3 zile, consum fructe si legume, piept de pui, branza de vaci cam o data la 2 zile, cate 1-2 oua la zi, iaurturi, soia si pește am mancat cam rar din pacate.o data la saptamana.
Cam acestea si consum de la herbalife shake si pudra proteica de 2 ori la zi, dimineata si seara.
250-300ml de lapte la care adaug 2 linguri de shake si una de pudra proteica la care uneori adaug diverse fructe cum ar fi portocale, mere sau capsuni dar pe acestea le adaug in shake dupa ce le am bagat la mixer.
Daca mai stii alte alimente sau ce ar mai fii bun sa consum, te ascult ca orice informatie e bine venita

| Alex_Savvy_1996 explică (pentru Alex_Savvy_1996):

Din ce am consumat pana acum m-am ingrasat 4 kilograme, este un inceput bun?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alex_Savvy_1996):

Da, e un inceput bun.

Dar carne, branza, oua -> zilnic. Eu mancam si 4-5 fripturi pe zi, in perioada de masa musculara. La definire, schimb.

p.s. : da si tu reply la raspunsul meu, sa primesc si eu notificare ca ai raspuns, NU pune comentariu general.

| Alex_Savvy_1996 explică (pentru Cosmin86):

Sunt paralel cu TPU ăsta laughing) mi-a fost mai greu sa schimb alimentatia, fiind obisnuit sa mananc alandala

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alex_Savvy_1996):

In sportul asta, alimentatia e pe locul 1.

In ordinea importantei: alimentatie, odihna, antrenament, suplimente.

Deci alimentatia e pe 1 si antrenamentul abia pe 3. O sa vezi in practica asta, cand o sa aplici ce schimbari apar.

| Alex_Savvy_1996 explică:

Din ce am consumat pana acum, m-am ingrasat 4 kg.ce zici? Este un inceput bun?

| RAY a răspuns (pentru Alex_Savvy_1996):

Daca ai pus 4 kg pe tine e clar grasime e sf sa pui 4 kg de muschi ceea ce inseamna ca nu faci antrenament intens si nu uita de cardio, cardio arde grasimea si culturismul, renunta la carbo gen dulciuri, paine, cartofi etc

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru RAY):

Lasa "studii" de copii mici si firavi, arata o poza concret.

O POZA, sa vad ce rezultate ai cu sfaturile pe care le dai.

Eu am 43 in brat si 38 in antebrat cu antrenamentul meu, iti pot arata oricand poza ( de luni o sa intru din nou ).

p.s. : cuvantul "genoflectiuni" nu exista in dictionar.

p.p.s. : am un singur cont, dar intru rar... intamplator eu fac sport competitional si stiu ce vorbesc.

| RAY a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Ai foarte multe conturii