| Cristian2003 a întrebat:

Impresarul in fotbal lucreaza pentru patron(gaseste,cumpara jucatori de la alti patroni)sau lucreaza pe cont propriu(semneaza cu jucatori in devenire, ii cumpara de la alt patron sau ii vinde altui patron)?

2 răspunsuri:
| Hassel a răspuns:

Imrpesarul e reprezentatul cuiva. de obicei, impresarii lucreaza pentru fotbalisti, le mijlocesc ofertele si le negociaza contractele. unii impresari lucreaza cu anumite cluburi, dar, in general, impresarii lucreaza pentru fotbalisti, nu pentru cluburi

| Cristian2003 explică (pentru Hassel):

Deci lucreaza pe cont propriu?