| Mihai87 a întrebat:

In afara de Neil Robertson si regretatul Paul Hunter mai cunoasteti jucatori de snooker chipesi? Sau macar spuneti-mi jucatorul vostru preferat de snooker!

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Imi place Ronnie O'Sullivan, mai ales cand are "chef" si-l fugareste pe arbitru ca pe hotii de cai.
Imi mai plac Selby, Ali Carter si Judd Trump. Si chiar ma doare-n cot cat is de chipesi; ma intereseaza cum joaca!

| michelia a răspuns:

Vai, dar cel mai cel, genial, fabulos, spectaculos si unic este Ronnie O'Sullivan! The Rocket!
Si mi se pare si foate atragator : )
Imi mai plac ca jucatori Jimmy White, Judd Trump, Mark Williams si Mark Selby ( plus Steve Davis pentru ceea ce reprezinta ).

Vreau sa-i trec si pe antipatici: Ebdon si Shaun Murphy, amindoi foarte lenti, calculati si plictisitori.

| Mihai87 explică (pentru michelia):

Cel mai boring meci de snooker din istorie e de departe disputa ebdon-dottlaughing))))

| michelia a răspuns (pentru Mihai87):

De la mondiale te referi nu? Cind am stat pina la 2 noaptea sa termine bambiliciul.
Dar cele mai nedrepte sint finalele lui Jimmy White cu Hendry.
Si iar am ajuns la cel mai bun, adica Ronnie, ca asta era intrebarea: ).

| Mihai87 explică (pentru michelia):

A mai fost un meci la campionatul mondial din 2013 si mai plictisitor! Pentru 3 jocuri stateau 2 ore! Ce bine ca n-am vazut niciodata acel meci dar daca vrei poti sa te uiti pe youtube daca vrei sa adormilaughing)! Stii pentru ce merita apreciat Ebdon? Pentru faptul ca are o tehnica foarte buna din punct de vedere al livrarii tacului, in cariera de 22 de ani nu i s-a intamplat decat o data sa comita chifle, adica bila alba sa sara cand o lovesti jos sau o lovesti defectuos! Atat si nimic mai mult!

| marktheshark a răspuns:

Jucatorul meu preferat este Mark Selby