| AsuIepurasulDePlus a întrebat:

In clasa a saptea la ora de sport se fac rostogoliri pe lada? Se sare si la capra? Cat de grele sunt cele doua exercitii? Aveti sfaturi ca sa le stapanesc/perfectionez?

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Se face saritura nu stiu cumse numeste cu mainile sus si cu fandare pe spate. Ce e sigur ca te lovesti la glezne si daca ai norocul sa nu tina nimeni salteaua o sa ajungi in cap. Eu asa am patit-o noroc ca nu era salteaua lipita de lada ca exact cu capul de ea dadeam.Gaseste o scuza ca sa nu sari ca dupa stai o saptamana schioapa

2 răspunsuri:
| Trandafirii a răspuns:

Capra e tradionala este posibil sa o faceti

| Daria00 a răspuns:

Noi am facut saritura la capra din clasa a5-a Cat despre rostogoliri pe lada...nu stiu... dar saritura la capra nu e grea. Si probabil ca o sa o faceti in lasa a7-a