| GanduriScrise a întrebat:

Azi la sport proful mi-a zis sa sar lada(capra). eu cand am sarit am venit cu mana intr-o parte si ma doare tare. Ce am?

3 răspunsuri:
| MaeRi a răspuns:

Poate doar ti-ai sucito,si iti revine,pune niste apa rece pe ea, insa daca nu iti trece pana maine, trebuie sa te duci la un doctor poate e ceva mai grav.

| katy a răspuns:

In primul rand remarc o greseala.lada nu e aceeasi cu capra.eu sunt la facultatea de sport si nu mai sarisem la capra din clasa a 7-a, am luat-o si eu inainte de vreo 3 ori pana mi-am amintit, o sa-ti treaca, am stat si eu 2 saptamani cu genunchiul umflat si vanathee hee pune-ti comprese cu apa rece si fa-ti masaj cu o crema, o sa treaca in cateva zile

| WhiteWolf7 a răspuns:

Depinde.Eu cand mi-am rupt-o la judo mia amortit toata vreo 7-8 minute.