| adrianpetrican a întrebat:

Incarcarea de evenimente sportive (meciuri de fotbal) pe google drive este considerata copyright? Eu le folosesc doar sa ma uit la ele! Deci le folosesc in scop personal!

8 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dacă le ții doar pentru tine, nu vor considera imediat că e suspect. Dar atenție că ulciorul nu merge de multe ori la apă. Dacă un hacker le oferă altora, tu cazi drept vinovat.

| adrianpetrican explică (pentru doctorandus):

Ulciorul nu merge de multe ori la apa adica daca mi le fura cineva?

| adrianpetrican explică (pentru doctorandus):

Deci doar daca imi sparge conturile vreun hacker devin suspect?

| doctorandus a răspuns (pentru adrianpetrican):

Adica daca abuzezi prea mult de spatiul de stocare gratuit, la un moment dat Google va lua masuri.

| adrianpetrican explică:

Eu am vreo 100 de conturi google drive (am platit sa mi le faca diverse persoane)! acele 100 de conturi imi pot fi sterse de google?

| Quatae12 a răspuns:

Nu, pentru că nu le folosești în scopuri publice.

| Quatae12 a răspuns:

Da, dacă soliciți o ștergere pentru fiecare-n parte.

| adrianpetrican explică (pentru Quatae12):

Ma refer sa le stearga automat google