| R100 a întrebat:

Intrebarea mea de data asta este legata de sport + mancare. Nu mananc paine de 1 luna deloc mananc dulciuri de 2 ori pe saptamana. dar asta nu se intampla mereu, sucuri in afara de lamaie care-l fac eu singura, nu beau. Fac prostia sa refuz tot ce ar trebui sa mananc si ce e bun ( carne si toate cele ) in ultima perioada am mancat cam " nebunatic " asta inseamna ( carne de pui, cartofi fierti ) am spus " nebunatic " pentru ca nu eram obisnuita sa mananc asa ceva :-)) si mi se pare mult desi poate e destul de putin. Am fost la nutritionist, dar de mare ajutor chiar nu mi-a fost doamna respectiva care nu stiu ce exemplu' dadea pacientilor cand avea peste 90 de kg. Nu am probleme cu kg-le doar ca slabesc destul de usor dar asta din pacate prin infometare si nu e bine deloc. In partea de sus imediat sub sani am 71 de cm, la mijlocul abdomenului 65 iar nelipsitele solduri 80. Vreau sa scap de micuta burtica + solduri. Vreau sa ma ajutati fetelor dar cu siguranta si baietii cu exercitii si cam ce as putea sa mananc zilnic. Dar va rog ceva care ati incercat, nu din auzite. Pt. ca nu m-ar ajuta cu nimic m-ar incurca si mai mult...

Răspuns Câştigător
| Ecea a răspuns:

Cea mai buna metoda de a slabi la capitolul sport este alergatul si multe abdomene.
30 min pe zi alergat + abdomene este mai mult decat suficent.
Cu mancarea exagerezi putin, poti sa mananci piept de pui la gratar cu o salata si chiar si putina paine, sau carne de vita la gratar.Cartofii eu personal nu ii recomand nicicum intr-o cura de slabire.Fructele sunt bune de asemenea,iaurt natural, etc sunt multe care le poti manca, dar problema este nu ce mananci ci cum; ideal ar fi sa mananci de 6-7 ori pe zi cate putin, si sa nu mai mananci dupa 6-7 seara.
Apoi pe la un 8 poti incepe sa faci sport.
Tot timpul sportul e bun seara, si de asemenea dupa ce ai mancat pentru a scapa de calorii.

2 răspunsuri:
| R100 explică:

Multumesc frumos Ecea. Iar Alexandru chiar nu sunt o disperata :-) nu stiu de unde ai dedus tu asta

| Alexandru_5661 a răspuns:

Daca se numesc cartofi asta nu inseamna ca orice faci din ei ingrasa...omfgstraight face
Nu exagerezi deloc cu mancarea...stai chiar foarte ok!
Acu serios!
Daca vrei sa slabesti poti merge o ora pe zi in parc(sau unde vrei tu) la alergat,sarit coarda si abdomene acasa(abdomene pentru definirea musculaturii sa nu crezi ca dai burta jos cu ele!).
Iar despre mancare sau o dieta sau ce vrei tu sa cauti cel mai bine este sa cauti pe google! O sa gasesti multe sfaturi de la medici, nutritionisti etc!
La fel poti cauta pe google si exercitii pentru acasa daca nu vrei sa mergi la alergat, sarit coarda etc.
Ps : cred ca esti o disperata. straight face