| SpikLo a întrebat:

Am slabit in 7-8 zile in jur de 3kg dar burta este total la fel. Nu este deloc schimbata. Am in jur de 1.72 si 67kg cand m-am apucat aveam 70. Mai vreau sa slabesc in jur de 2-3kg. O sa se vada schimbari cand voi slabii si celelalte kilograme sau slabesc ca prostu? Nu mananc dulciuri/fast food si nu beau nici sucuri. Mananc:iaurt/orez/pui/peste/legume/fructe/cartofi fierti. Nu sunt gras doar ca am putina grasime pe abdomen si putina pe solduri. Astept cateva sfaturi

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa faci si exercitii. Fa niste abdomene simple. Incepi cu 10 pe zi... apoi mai adaugi cate 5 trepatat. Sau... stiu un baiat care tot asa avea grasime in zona abdominala si s-a dus la sala si alerga pe banda in continuu la banda. Nu trebuie sa alergi foarte repede - tot asa usor, apoi cresti treptat nivelul si iei si pauze. Trebuie sa te hidratezi mult, sa bei multa apa.

| StefanChriss a răspuns:

Cel mai greu de dat jos este grasimea de sub buric. Pe aia o dai jos prin cardio cu centura de slabit pe abdomen, plus abdomene la greu. Atunci cand pierzi din greutate, nu pierzi doar din tesut adipos, ci si din muscular. Eu te sfatuiesc, pe langa dieta pe care o tii, sa bagi sala +cardio. Atfel iti pastrezi masa musculara si dai jos doar din tesutul adipos.

| PogChamp a răspuns:

Grasimea de sub buric nu o dai jos prin abdomene, pentru ca nici nu se incordeaza muschii din zona aia cand faci abdomene, trebuie sa stai intins pe spate si sa ridici picioarele drept, daca e posibil si cu greutati, asa o sa folosesti grupa aceea de muschi. Oricum, cand e vorba de slabit orice exercitiu fizic e binevenit.

| SpikLo explică (pentru PogChamp):

Si pentru aripioare/solduri?

| PogChamp a răspuns (pentru SpikLo):

Alea sunt cel mai greu de dat jos, cel mai rapid ar fi cu aerobic/pilates si alte exercitii de gimnastica, zona respectiva fiind lipsita de muschi, tot ce poti face fiind exercitii care pun in miscare coloana vertebrala si picioarele. Nu sunt cele mai masculine exercitii, dar ajuta mult. Spor!

| SpikLo explică:

Fac sala/cardio: banda stepper abdomene