| mbzba a întrebat:

Kickbox sau sala?

17 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

De cele mai multe ori merg mana in mana amundoua
La kickbox faci si sala, la sala ai si sac de box

| Voidwithin a răspuns:

Eu zic ca mai intai sa faci sala dupa kickbox.

| Wehes a răspuns:

Daca te tine fizicu, ambele.

| LimonadaBaa a răspuns:

Sala.

| qMiruq a răspuns:

Kickbox-ul te distruge, mai bine sala pentru ca facand sala, faci si masa musculara si te finisezi frumos. De la kickbox vei iesi mutilat [de nerecunoscut] este un sport mult prea dur si fizic nu te prea ajuta...deci multa bafta! kiss

| Wehes a răspuns (pentru qMiruq):

Cu ce sa te distruga? Ca te invata sa te aperi? Nu te distruge daca bagi la cap ce iti zice antrenoru. In orice sport de contact iei bataie, chiar si cei mai profesionisti isi iau bataie.
ON : Da, poti incerca si combinatia cu Sala si Sacul de box dar vezi sa nu inveti sa dai gresit la sacu ila, ca nu e chiar asa '' Imi iau sac si dau in el sa fiu boxer '' exista si acolo cateva reguli pentru a nu-ti deforma incheietura si asa mai departe.

| qMiruq a răspuns (pentru Wehes):

Eu ziceam ca, contactul fizic e mult prea dur si da, chiar te distruge, pana sa ajungi campion si mare profesionist, vei fii alt om, sportu' asta pur si simplu te mutileaza si de la un pas gresit poti ramane marcat pe viata, pentru aparare poate face si alte sporturi full-contact: Taekwon-do, Karate, Ju-do s.a.m.d.

| Wehes a răspuns (pentru qMiruq):

Intr-o oarecare masura ai dreptate dar daca nu '' o ia in bot'' nu o sa invete sa o dea. Acest sport te dezvolta atat fizic cat si psihic happy
De fapt si sporturile mentionate de tine, te dezvolta atat fizic cat si psihic.

Răspuns utilizator avertizat
| qMiruq a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Stii ce? orice sport te invata sa fii mai disciplinat, si prin orice sport "castigi respect de sine". Crede-ma ca stiu sa fac diferenta dintre o lupta in ring si un concurs, poate chiar sunt mai experimentata in domeniu decat tine, de aia comentez. Pentru ca stiu ceea ce vorbesc. Epic fail.

Răspuns utilizator avertizat
| qMiruq a răspuns (pentru ab7ra7xa7ss):

Doar traim in Romania...

| WeAreLegion a răspuns:

Ambele!

| fgmijpb a răspuns:

Sala logic. Kickboxu iti distruge corpu!

| mbzba explică:

Financiar nu ma tine, din bursa proprie..am 16 ani, ce imi recomandati?

| mbzba explică:

Sau poate sa aleg sala si sa imi fac un sac de box acasa? manusi am.

Întrebări similare