| IacobDany87 a întrebat:

La 50 g proteina cati ml de apa, lapte pot adăuga?

3 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Nu scrie niciunde pe cutia produsului? Sau de unde l-ai cumpărat?

| RoCkKiD a răspuns:

Cred ca vrei sa zici pudra proteica.

Nu conteaza, adaugi in functie de cum iti place sa le consumi, unii oameni le fac mai apoase, altii mai groase, altii pun si fructe pe langa etc. Poti sa consumi pudra si direct din punga atata timp cat e cantitatea de care ai nevoie sa iti faci targetul de proteine pe ziua aia.

eu zic sa incerci si vezi cum iti place.

| PringAloe a răspuns:

Salut brah, in mod normal dozele pe care le au pudrele proteine sunt de 30g cupa, de obicei se recomanda 200-250ml de apa, lapte, lapte de soia etc, deci la un shake de 50g de proteina ar fi ok sa adaugi vreo 350-400ml, nu lua proteina sa cum a mai zis cineva "direct din punga" in starea sa de pudra, diluata in apa se digera si absoarbe mai usor de catre corp, succes.