| Dany06 a întrebat:

Buna TPU.Credeti ca shake-ul de banane+lapte este bun ca proteina pentru sala? Ce shake-uri (preparate acasa) a-ti mai sti pe post de proteina?

5 răspunsuri:
| oOoRubyoOo a răspuns:

Este buna combinatia
banana este un carbohidrat simplu si iti va reincarca glicogenul, care este epuizat in timpul antrenamentului.
Laptele din nou, sursa buna de proteine.
Prafurile de la cutiile de suplimente (whey/zer si casein/cazeina) sunt luate tot din lapte.

Banana poate fi inlocuita cu miere sau un suc natural de fructe(dar ar putea sa iti creeze probleme la stomac daca le iei cu lapte)
Laptele nu prea ai cu ce sa il inlocuiesti, poate niste iaurt sau poti schimba laptele, de vaca, oaie, cocos etc

Nu ai prea multe solutii sa faci shake din mancare, ai putea sa folosesti blenderul si sa toci mancarea sa o bei daca nu ti se pare prea scarbos.

| bianca20 a răspuns:

Cu kivi si mar si sa mananci multe fructe si legume.

| Dany06 explică:

Daca il fac inainte de antrenament si in timpul antrenamentului beau cate putin este vreo problema?

| vladdd194443 a răspuns:

Da e bine daca il bei imediat dupa antrenament

| vladdd194443 a răspuns:

Nu ar fi si eu iau proteine da le beau dupa antrenament k asa mia recomandat antrenoru si asa e mai bine