| anonim_4396 a întrebat:

La Academia de politie din Bucuresti Al I Cuza care sunt probele sportive pentru fete? Pe site nu merge si nu stiu din alti ani. Funda

Răspuns Câştigător
| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Probele Sportive la Academia de Politie sunt aceleasi atat pentru fete cat si pentru baieti, diferenta constand in timpii/distanta de executie. Probele sunt:
1. Alergarea de viteza (50m),
2. Alergare de rezistenta(1000m),
3. Aruncarea cu mingea medicinala

Mult Succes!

2 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Probabil o sa-ti testeze viteza si rezistenta(la alergare) si o sa fie si o proba de forta(sa faci niste flotari).

| Ibrahimovic a răspuns:

La orice academie de politie se da proba sportiva, indiferent ca esti fata sau baiat!