| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

La fiecare roșu stai minim o etapă și la 4 galbene stai o etapă și după stai la fiecare galben cate o etapă sau stai din nou doar la 4 galbene? La fotbal

10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului disciplinar al FRF, citez:
".1. Dacă un jucător primeşte avertisment în patru jocuri diferite din aceeaşi competiţie, el va fi automat suspendat pentru următorul joc din competiţia respectivă. Aceeaşi sancţiune se aplică şi atunci când jucătorul acumulează şapte şi, respectiv, nouă avertismente în aceeaşi competiţie. Începând cu al zecelea avertisment primit în aceeaşi competiţie, la fiecare alt cartonaş galben, jucătorul este automat suspendat pentru următorul joc."
La rosu este asa cum spui.

| sierra1 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Ce codificat vorbiți!

| Ioandelasal a răspuns (pentru sierra1):

Nu prea, am raspuns ce a intrebat utilizatorul si in limbajul folosit in sport, aici in fotbal: etapa, cartonas galben, cartonas rosu. Chiar daca intrebarea nu ar fi fost pusa la categoria Sport tot se intelege despre ce este vorba.

| sierra1 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Doar elitele

| Mandeliu a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cata rabdare sa ai sa decodezi intrebarea si sa mai si raspunzi...

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Una peste alta, nu-i rau ca te pricepi la fotbal, dar, n-ar fi bine sa incerci putin sa iti imbunatatesti logica?
Atunci cand pui o intrebare aici, nu mai presupune ca toata lumea poate ghici instantaneu fix ce ai tu in cap, pentru a completa golurile din discurs!

| sierra1 a răspuns:

Vorbești despre vreo intersecție semaforizată, sau ce?

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru sierra1):

Despre cartoansele rosii și galbene de la fotbal!

| sierra1 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Ahaaaa

| Simpatic a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Si eu prima data m-am gandit la semafoare laughing
chiar ma gandeam sa scriu, cine are atata timp sa vada de cate ori se schimba rosul si galbenul intr-un anumit interval happy