| andrei47 a întrebat:

La muay thai, pot folosi si manusti stil mma?

Răspuns Câştigător
| VasileBogdan a răspuns:

Cu siguranta DA. Am facut muay thai cu un baiat de varsta mea acum 2 ani omul fiind campion in palma de maiorca si are doar 24 de ani. Si el in fiecare meci folosea manusi gen mma manusile acelea fara degete.

| andrei47 explică (pentru VasileBogdan):

Da, alea fara degete, mie m-i se par FOARTE MULT peste nivelul celor gen cick boxing(alea gen box dar cu palma goala), altfel iti misti pumnul cand ai degetele libere, acum poate la inceput o sa imi dea de alea gen box ca sa nu imi rup degetele sau ceva. dar daca tot ai facut, cum este? inveti sa te bati calumea sau este departe de stilul mma, din ce am vaz pe youtube este destul de asemanator.

| VasileBogdan a răspuns (pentru andrei47):

Daca ai un antrenor personal si mai ales sa fi prieten cu el ar fi mai bine cum am fost eu. Eu am invatat niste lucruri care nu l-eam invatat la Wu Shu nici la kick boxing... Lucrezi foarte mult picioare agilitate. Coate si cateva proiectari... Este foarte frumos dar nu te gandi ca vei prinde ceva in primul an. Abia dupa 2-3 ani vei avea reflexe pe strada sau in ring. Deci daca nu iti iese ceva dupa 6-12 luni Nu te demoraliza este absolut normal. Bafta la sport si ai grija cu incalzirile fa-le cum trebuie. Bafta

| andrei47 explică (pentru VasileBogdan):

Mersi, aseara am fost si cand ne-a pus sa ne luam manusi am fost singurul care le-am ales pe alea de mma, si nu a zis decat ca ''doar pe alea le-am gasit?'' si i-am zis ca alea le-am aleslaughing, si nu a mai zis nimic, oricum toate ma dor de la febralaughing, si eu ma duc mai mult ca sa fac un sport sa imi lucrez corpul, decat sa ma duc la sala...P.S. am 17 ani. mersi de sfaturiwinking

| VasileBogdan a răspuns (pentru andrei47):

Cu placere multi inainte sa fi sanatos

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.

| ETZ a răspuns:

Din cate stiu eu, da!