| eu1893 a întrebat:

La offside in careu se mai da penalty?

2 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu cred ca te-ai exprimat bine. ce ai vrut sa spui de fapt? Oricum, la offside faza e oprita si se da lovitura indirecta pe care in general o bate portarul de la poarta unde s-a facut off-sideul, in timp ce penalty se da atunci cand un jucator, sa zicem, de la echipa A este faultat in careul echipei B. Sper ca ai inteles ce ti-am spus.

| gabitzuuu11 a răspuns:

NU.nu are cum sa fie offside si sa se dea penalty? Se da lovitura libera indirecta pentru echipa adversa?