| BaSStY007 a întrebat:

As vrea sam la lamuriti si pe mine,mai exact,ce inseamna henţ,penalty,fault,offside, deplasare si cum ajunge o echipa in semifinale, finale. Funda+vot pentru cel mai bun si mai rapid raspuns

Răspuns Câştigător
| ionutz1890 a răspuns:

Hent=Cand un jucator atinge mingea cu mana.
Penalty=Lovitura de la 11 metri cand il accidenteaza in careu.
Fault=Cand loveste adversarul si cade.
Deplasare=Pleci cu echipa (Sa zicem ca suntem la Bucuresti si plecam la Chelsea)
Cum ajunge o echipa in semifinale=Cand trece o echipa de sferturi.
Finale=Finalul unui meci de campionat (in general de cupa_

| BaSStY007 explică (pentru ionutz1890):

Cum adica trece de sferturi

| ionutz1890 a răspuns (pentru BaSStY007):

A ajuns in optimi de finala daca castigi treci in sferturi si daca ai trecut de sferturi ajungi in semi finala. Ai inteles?big grin

| BaSStY007 explică (pentru ionutz1890):

Da

| Anonymousromanianversion a răspuns (pentru ionutz1890):

Ionutz nu cumva penalty e si daca face hent in careu, iar fault si daca ridica piciorul fara sa atinga mingea sau il inpinge?!

6 răspunsuri:
| KingOfShadow a răspuns:

In competitie se joaca de obicei saisprezecimi - optimi - sferturi - finala... daca o eschipa bate in saisprezecimi merge in optimi daca bate in optimi merge in sferturi si tot asa si se intalneste cu alte echipe care au batut si ele. joaca topeleven pe facebook daca vrei sa experimentezi chiar tu

| ionutz1890 a răspuns (pentru KingOfShadow):

Joc si eu top eleven am lv 24big grin