| Aalexander a întrebat:

La sala care sunt cele mai bune exercitii de dezvoltare a masei musculare pentru umeri?

2 răspunsuri:
| immortalfaith a răspuns:

So :
deltoidul anterior
deltoidul posterior
deltoidul median
Parerea mea ca military press iti intra cel mai bine
Apoi ai :
cable face pulls, lateral raises, seated dumbbell shoulder press
Eu nu am o zi pentru umeri, pentru mine intra foarte bine atunci cand fac impins inclinat si flotari la paralele
Pe langa astea mai bag military press si lateral raises

| rzvN3k a răspuns:

-Impins la presa militara (impins din sezut cu bara la piept/ceafa)
-Impins cu ganterele din sezut.

Astea ar fi exercitiile de baza (faci doar una din ele)

Ar urma exercitii de izolare, cate un exercitiu pentru fiecare parte a umarului (frontal, lateral, posterior).

http://www.salabucuresti.ro/......umeri.html