| ovydykess a întrebat:

Buna TPU....Am 16 ani, 1.72 cm si 55 kg. Ce exercitii imi recomandati pentru dezvoltare masei musculare? Astept un raspuns big grin.

Răspuns Câştigător
4 răspunsuri:
| Modafen a răspuns:

Pai fa si tu exercitiile de baza:
-Flotari
-Genoflexiuni
-Tractiuni
-Abdomene
Si umple si tu un bidon cu apa de 5l si iti poti lucra bicepsu, umerii, etc...

| ovydykess explică (pentru Modafen):

Am inceput de vreo 2 saptamani sa fac exercitii: flotari 3x22, abdomene 3x30, tractiuni 3x12 si imi mai pun si greutati in spate la flotari si tractiuni. Ce zici o sa se vada rezultate daca continui asa?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ovydykess):

Putin la inceput. Du-te la sala daca vrei rezultate ca lumea.

Si fa-ti plan alimentar, in sportul asta mancarea e CEA MAI IMPORTANTA, fara sa mananci ce trebuie exercitiile sunt degeaba

| Terente7 a răspuns:

Esti cam slab..In primul rand pune la punct alimentatia 4-5 mese pe zi si daca nu ai posibilitatea sa te duci la sala, acasa iti poti face doar un abdomen frumos si ceva piept. Uita-te pe youtube sunt o gramada de exercitii explicate pentru multe grupe de muschiwinking