| Misha4217 a întrebat:

Lucrezz piept-triceps/daca lucrez piept-biceps //are vreo importanta.asta.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu are nici-o treabă, principalul să lucrezi de aşa manieră încât să se dezvolte uniform.

| alexs99 a răspuns:

Nu sunt ok amandoua, dar ar trebui sa iei si cate o zi de pauza la piept.

| FitMonkey a răspuns:

Ideal ar fi piept cu biceps
spate cu triceps

| S0nofS4tana a răspuns:

Daca lucrezi piept-biceps, practic lucrezi si tricepsul pentru ca exercitiile de piept pot fi comune si se leaga de multe ori cu cele de triceps. Daca te referi la care e mai important de lucrat dintre biceps si triceps, ar fi tricepsul pentru ca forta bratului vine cel mai mult din triceps.

| bObby123 a răspuns:

Nu e rau piept cu triceps pentru ca e o grupa mare cu una mica. dar pentru piept faci impins din plan drept cu bara si pentru triceps la fel, e un exercitiu aproape identic numai ca ti bara cu mainile la nivelul umerilor.
Si daca faci4 serii cu 12 repetari vine 48 de repetari si cu inca 48 de repetari care vine pentru triceps vine 96 de repetari si gandeste-te ca la atatea repetari deja nu o sa mai poti lucra cu greutatile cu care ar trebui deoarece o sa iti cedeze mainile

Eu votez pentru Piept si Biceps!

Răspuns utilizator avertizat