| yo0krysty99 a întrebat:

M-am apucat de culturism de ceva vreme. Imi puteti spune daca programul meu de antrenament este normal? si daca nu, ce modificari ar trebui facute?
Luni: pectorali + triceps
Marti: picioare + trapez
Miercuri: pauza
Joi: spate + biceps
Vineri: umeri + abdominali
Sambata: brate
Duminica: pauza

5 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Am mai spus acelasi lucru de multe ori... nu prea conteaza cum combini grupele. Mai important este ce exercitii faci si ce incarcaturi folosesti.

| NDC12 a răspuns:

Si de ce faci marti picioare + trapez in loc sa faci umeri + trapez, si vineri abdomen + picioare?

Sambata brate? Parca lucrai bicepsul si joi.

| yo0krysty99 explică (pentru NDC12):

Bratele vreau sa le lucrez mai mult pentru ca in comparatie cu restul sunt destul de subtirele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru yo0krysty99):

Vezi ca daca le lucrezi mai mult o sa creasca mai lent, nu mai rapid

| NDC12 a răspuns (pentru yo0krysty99):

Exact,dupa cum ti-a zis si Cosmin daca le lucrezi mai mult faci supraantrenament, =>> Cresti mai lent, nu mai repede.