| maradona10 a întrebat:

M-am gandit sa fac 3zile a cate 3 seri x 8 repetari cu 6kg iar dupa 3 zile fac cate 3x10 repetari iar dupa 3zile fac iar 3seri x8 repetari dar mai puun greutate +2kg si fac asa in continu. adica maresc seriile la un moment dat cu 2 in plus iar dupa aceea mai pun si-o greutate si tot asa

4 răspunsuri:
| AlexandruInu a răspuns:

Aaaaa depinde ai inceput... Deci tu ce vrei sa lucrezi? Daca esti incepator adica o saptamana doua faci 3 serii a cate 10 repetari dar gu reutati moderate, pe parcurs iti mai pui. Dar tu nu ai specificat pentru ce.Da-mi mai multe informatii

| maradona10 explică (pentru AlexandruInu):

Fac fullbody si ma refer la biceps triceps piept... si sunt incepator nu am decat gantere si vreau sa fac cate 3 exercitii pentru fiecare ii bine si fac antrenament o zi da una nu

| AlexandruInu a răspuns (pentru maradona10):

Pai lucreaza cate doua grupe pe zi, si da e bine ce ai zis mai sus.

| AndreiDenis99 a răspuns:

Ce fel de repetiti? la ce grupa de muschi faci referinta? si antrenamentul tau consta in 3 serii? atat? normal ca nu e bine. Fa exercitii diverse si multe repetari cat poti.