| EmanuVlog12 a întrebat:

Ma ajuta si pe mine cineva sa invat parkour?
Sunt din oras/judet Galati si am 12 ani.....sunt elastic cat de cat, forta asa si asa si rezistenta nu stiu cum o am.
Daca e cnv...ma ajutati? Plz...
P.S. Stiu sa fac doar monkey vault si n-am frica de inaltime.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înveți schemele de pe internet, sunt o grămadă de siteuri de genul, poți căuta şi pe YouTube! Nu cred că există profesor pentru aşa ceva, şi nici nu îți trebuie. Eu am vrut să mă apuc de Parkour acum 2 ani, şi de pe internet am învățat chiar multe! Însă m-am lăsat pentru că am început să practic fotbalul american! Îți doresc succes!

| EmanuVlog12 explică (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa fie un profesor neaparat.doar sa stie sa imi explice si sa ma ajute.dar mersi oricum.Si baftala fotbal