| AmxMod a întrebat:

Salut, e cu inca 2 prieteni facem parkour, iei numa acum au inceput, i-am invatat eu. eu fac parkour de 3-4 ani. si i-am invatat schema monkey, si au reusit toti. dar problema este ca peste banca mai mare ei fac din prima, dar eu nu pot, numa din 4 sau 5 oara intr sera am stat si 30 de minute pana am facut monkey peste banca mai mare si prieteni mei faceau din prima iau eu nu pot sa fac prima, parca am asa o frica in mine. ce imi recomandati?, vreau sa fac sa nu mai imi fie frica si sa fac din prima, va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Caaaaalin a răspuns:

Vorba aia " Pana nu iti rupi ceva, nu te lasi. ". Infruntati teama. Si eu fac parkour la prosteala si cand cad incerc sa vad unde am gresit si il refac. Asa ar trebui sa faci si tu!