| Dennys1521 a întrebat:

Ma intreb, daca o echipa are un meci tur retur, ucl, fie europa league, si castiga primul meci cu 4-0, si la retur sa fie siguri ca se califica, nu se prezinta la meci, deci pierde cu 3-0 la masa verde...deci tot se califica?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se califica, deoarece va fi descalificata si amendata si mai risca sa i se interzica accesul in competitiile europene, pe o perioada de pana la 5 ani. Numai bine!

2 răspunsuri:
| Daredevil1998 a răspuns:

Daca nu se prezinta la al doilea meci din motiv ca nu vrea sa vina va pierde meciul retur cu 3-0 dar si meciul tur nu va fi luat in considerare.dar daca echipa va pierde cu 3-0 din motive(datorii la stat,fifa, tas, chesti din astea etc.)se va califica.cel mai bun exemplu e dinamo cand a pierdut meciul tur cu slovan liberec la masa verde si in retur a intors scorul si la penalty sa calificat

| uN23 a răspuns:

Nu, e descalificata.