| EuIntreb a întrebat:

Mă poate ajuta cineva cu un program pentru a dezvolta masa musculara și pentru a face renumitele patratele? vreau un fel de dieta, sa știu ce ar trebui sa mananc, și ce și câte exerciții sa fac ( am 13 ani, 1.76 și 70 de kg) menționez ca am slăbit 15 kg, dacă asta ar conta

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Pai ori patratele ori muschi, hotaraste-te!

Cand faci patratele, PIERZI din muschi.
Cand faci muschi, PIERZI patratelele.

Ca sa le obtii pe amandoua, ciclizezi perioadele de definire si masa musculara ( alimentatie diferita + antrenament diferit ) cativa ani.