| lbbcz a întrebat:

Ma pot înscrie la baschet dacă am 16 ani(imediat împlinesc 17) și că înălțime:1, 71

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Poti intreba un antrenor de la un club de baschet, noi nu suntem in domeniu happy
dar cu siguranta nu vei creste in inaltime suficient de mult incat s ajungi sa faci baschet de performanta

| Violleta2022 a răspuns:

Asta iti poate spune numai un profesor/ antrenor de baschet care te va testa inati, sa vada daca ai talent.

In fiecare judet din tara exista un club sportiv care are sala de sport si anternori pentru diverse sporturi. Acolo trebuie sa mergi si sa ceri sa fi testat, la detenta in principal, fiindca tu esti foarte micut de inaltime pentru un jucator de baschetbalist, dar daca denenta (saritura in inaltime, pe verticala) este foarte mare, atunci ai toate sansele sa fii acceptat in echipa.

| ReddY25 a răspuns:

Nu,din păcate

| HUAWEHUAWE a răspuns:

E tarziu ca sa ajungi cineva.
Dar, te poti face antrenor.