| qieiqpalz a întrebat:

Mai am de mancat 1100 calorii si e aproape 6 ..nu imi ziceti niste gustari mai sanatoase daca se poate fara grasimi

12 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Arahide, caju, alune, nuci...stiu ca ai zis fara grasimi, dar cu astea scapi repede. Adica ma indoiesc ca ai chef sa bagi cateva kg de fructe/legume.

Btw, asta cu mancatul pana in 6 e o mare prostie. Nu slabesti in functie de ora.

| qieiqpalz explică (pentru AnastasiaK):

Nu e nici un fel de dieta mai speciala doar ca eu am mancat toata ziua mancare cu foarte putine calorii si multe proteine si na nu am facut asta intentionat sa slabesc ..eu slabesc prin deficit caloric si sport

Răspuns utilizator avertizat
| TheRealFantasy a răspuns:

1100 calorii?
Realizezi ca un meniu fast-food mare are sub ce ai tu nevoie acum, nu? O 'gustare sanatoasa' nu va acoperi necesarul corpului tau.
Nu au nimic rau grasimile atata timp cat nu abuzezi de ele.
O portie buna de mancare gatita nepicanta ar fi cea mai buna optiune, eventual si o gustare ar fi bine-venita ca sa suplimentezi necesarul de calorii, dar sa nu fie dulce fiindca aia iti va face iar foame.

/ Infometarea e cea mai proasta idee, daca te gandesti ca o persoana subnutrita e mai sanatoasa atunci te inseli. Trebuie sa ai un nivel normal, adica minimul recomandat din toate vitaminele si resursele necesare pentru corpul tau daca se poate, excesul nu e bun dar sa zici "fara x, fara y resursa/aliment" cand nu ai nici un motiv sa pui o restrictie inseamna pur si simplu sa te privezi de ceva ce ai nevoie.

| qieiqpalz explică (pentru TheRealFantasy):

Sunt in perioada de slabire..nu mananc fast food

Răspuns utilizator avertizat
| ciumabubonica a răspuns:

Poti manca niste fructe gen niste struguri niste banane sau daca nu ai restrictii poti manca o budinca de ciocolata sau si mai bine o salata de fructe sau poti face niste piept de pui cu legume

| qieiqpalz explică (pentru ciumabubonica):

Man eu stiu ce am de mancat dar am 2000 calorii si nu am cum sa mananc din mancare sanantoasa ..mai am acum 900 calorii cred ca imi voi cumpara 1 punga de pufuleti si probabil 2 banane.

| ciumabubonica a răspuns (pentru qieiqpalz):

Pai zi tati asa..atunci noi cu ce te putem ajuta daca tu stii deja? ...ai zis fara grasimi...asa puteam sa iti zic o ciocolata milka si o punga de chipsuri lays si aia era