| SadRomance a întrebat:

Mai stiti ceva despre Dave Batista din wrestling?

Răspuns Câştigător
| xDoiObrăjori a răspuns:

salutareee! Uite ce stiu!

Batista a intrat în Evolution.Acolo avea să fie antrenat de MARKO! până în 2005.
În 2005, Batista face echipă cu prietenul său,Rey Mysterio,câştigând titlurile WWE Tag Team Championship. Apoi, după pierderea acestor centuri, devine World Heavyweight Champion
Batista iese WWE Champion pentru 8 zile.
John Cena era partenerul lui Batista, ambii deţinând World Tag Team Championships invingand echipa Priceless cunoscuta acum ca Legacy.In scurt timp vor pirde centurile din cauza tensiunilor dintre ei prilejuite de meciul lor de la Summer Slam unde Batista il va invinge pe John Cena prinzandu-l cu un devastator Power Bomb in timp ce Cena sarea de pe corzi.
Batista vine la RAW şi ia WWE Championship pentru 21 ore, atunci când Randy Orton şi Legacy îi rup mâna Animalului.
Batista revine după o lungă accidentare la Smackdown! Acolo a fost World Heavyweight Champion pentru 5 luni. După Elimination Chamber, când John Cena a iesit campion, Batista vine si il bate pe Cena prin ordinul lui Vince McMahon luandu-i WWE CHAMPIONSHIP. După multe conflicte cu John Cena ajunge,după Draft, în RAW.Cei doi s-au luptat si la Wrestlemania 26, iar John Cena i-a luat centura WWe lui Batista. Apoi, Batista s-a saturat de Cena si l-a provocat la un meci "I quit". John Cena a reusit sa-l bata si apoi l-a trecut prin rampa de intrare. Atunci Batista s-a accidentat din nou si a renuntat la cariera si la titlu.

Atat stiu! Sper ca te-am ajutat! Funditaaaa? Pleaseee!

3 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Stiu ca a vrut sa semneze un contract in mma dar nu s-a finalizat

| OnuOnulică a răspuns:

Acuma in 2013 au fost zvonuri ca va reveni.
Acuma el e in MMA. si e super bun dar va reveni in wrestling sigur happy

| Bobyxx a răspuns:

E un luptător grozav