| Hades_Razvan_1981 a întrebat:

Maine am concurs si sunt stresat rau, mi-e frica si cred ca nu voi face nimic acolo!
Eu fac JiuJitsu si am o medalie de aur(sa zic toata povestea)
Cand eram incepator am fost la cupa romaniei si am luat aur
Am fost la alt concurs de curand si nu am luat nimic nici macar bronz
Am concurs maine si nu stiu ce sa fac!

Răspuns Câştigător
| titi14 a răspuns:

Buna eu zic a te pui Intr-o pozitie comoda si sa meditezi putin la miscarile pe care le stii si sa incerci a iti faci un plan de bataie de la inceput cat mai la obiect. Dupa sa incerci sa il aplici de unul singur! Ideea este ca tu trebuie sa stai cat mai calm adica sa nu te consumi prea mult gandeste-te ca totul va fi bine in plus daca ai antrenament nu are ce sa mearga rau. Trebuie sa ai o gandire pozitiva despre tine, despre ceea ce stii cat si despre concursul de maine si nu trebuie sa iti subestimezi adversarii deoarece te pot surprinde in orice moment, trebuie sa fii mereu pregatit pentru orice si sa iti respecti intocmai planul pe care ti l-ai facut! Vorbesc in cunostiinta de cauza deoarece si eu am facut karate iar in dojo mereu eram pus sa ma lupt cu cei mai mari ca mine deoarece si eu sunt mai solid dar nu trebuie sa te lasi mai prejos si sa nu te lasi intimidat! Daca aplici ceea ce stii sigur va fi totul bine! crede-ma! Daca urmezi ceea ce ai invatat si ai vointa e greu sa fii batut asa usor adica eu din peste 20 de lupte am pierdut circa 5 lupte si e destul de bine dar am crezut in mine! Stiu ca poti! Bafta!

7 răspunsuri:
| cristi1505 a răspuns:

In primul rand nu esti stapan pe tine.Mare greseala!
In al doilea rand nu trebuie sa iti fie frica de bataie.Eu asa fac si de fiecare data cand am competitii "musc" din adversari.Trebuie sa nu iti fie frica de bataie.Trebuie sa iubesti bataia. Apropo fac kickbox.
In al treilea rand, daca nu te simti pregatit nu mai participa.Cand esti stresat inseamna ca tu stii ca nu esti pregatit.

Calmeaza-te frate si nu te mai gandi la ce se poate intampla, ci gandeste la cata bataie treuie sa le dai.

| Bloopies a răspuns:

Hei... si eu stiu cum e inainte de un concurs. fac inot de performanta... Ce trebuie sa faci? Nimic! Faci doar ce sti tu mai bune!winking

| justnicko a răspuns:

Sa iei medalia de aur nu e usor! N-ai cum sa scazi atat de mult si sa ajungi sa nu iei macar pe cea de bronz. Probabil a fost doar o zi mai ghinionista. Asta nu inseamna ca nu vei mai castiga niciun concurs. Gandeste pozitiv, crede in tine. Te pricepi, nu? Doar ai medalia de aur smug.

| AlexaAle09 a răspuns:

Trebuie sas ai incredere in tine si o sa castigi iti tin pumni sa iei medaloe de aur

| ClaudiUBoXer a răspuns:

Trebuie sa ai incredere in tine eu fac box de 6 luni si am boxat de 2 ori pina acum in meci si am avut incredere in mine si am invins

| fandozadehas a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci este sa nu gandesti negativ. Acest stres de duce la esec.Acestea nu sunt emotii pozitive ci negative. Gandurile tale ar trebui sa fie cam asa : "Sunt pregatit, voi reusi" nu : "Voi fi varza". Poate te vei linisti mai mult daca vei merge la Biserica, te vei ruga, iar astfel te vei elibera! SUCCES!

| Hades_Razvan_1981 explică:

Merci la toti desi nu am luat aur am luat bronz dar tot e bine
Contez pe voi si la alte intrebari