Întrebare recomandată | UserAnonim98 a întrebat:

De curand mi-am luat proteinele GFX-8. Pe ambalaj scria ca trebuie sa pun 3 cupe/portie (100 grame). Totul OK, pana am deschis cutia si am vazut ca inauntru era ditamai cupa.
In mod normal cupa ar trebui sa aiba 33 grame (pentru a lua 100 grame/portie), insa mie cupa mi-se pare ca are 100 grame la cat e de mare. Si nu stiu ce sa fac, imi e frica ca daca fac cum scrie pe ambalaj o sa iau supradoza + daca e sa iau 3 cupe din alea la o portie, cred ca o sa imi ajunga pentru cateva zile borcanul de 3 Kg.
Astept pareri doar de la cei in cunostinta de cauza big grin

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cantar de bucatarie? din cate suplimente am luat eu (sunt multe) scria pe cutie X numar de cupe (y nr de grame) si cam aia era. cupa mare are serios mass (zici ca e cupa cu care pui detergentul in masina de spalat). deci daca acolo zice 3 cupe/portie, si portia 100 g, inseamna ca acea cupa are 33g. happy

| UserAnonim98 explică (pentru JohnnyBi):

Daca iti arat cupa de la GFX-8... cupa de pui detergent e mica pe langa ea, serios happy O sa-mi iau un cantar de bucatarie in 2-3 zile, si o sa anunt dupa cat are; 33g nu are oricum, e mult prea marewinking

| JohnnyBi a răspuns (pentru UserAnonim98):

Ai fi surprins. daca ar fi cum zici tu, nu crezi ca s-ar plange o droaie de oameni pentru ca au depasit doza zilnica din supliment? are si ala efecte adverse la supradoza

| UserAnonim98 explică (pentru JohnnyBi):

La sala mi-a aratat antrenorul cupa cu care pune el (tot GFX-8), si pot spune ca e mult mai mica decat a mea. Pana la urma nu am decat varianta sa-mi iau un cantar de bucatarie si sa pun fix 100g, cat scrie pe ambalaj big grin

| JohnnyBi a răspuns (pentru UserAnonim98):

Eh, pentru 50 lei cat costa un cantar, utilitate ii gasesti in bucatarie. fie ca iti masori gramele de pui mancate, ceva tot faci cu el happy

| UserAnonim98 explică (pentru JohnnyBi):

Mi-am luat cantar de bucatarie si am cantarit cupa plina... Avea 50 grame happy. Daca as fi facut cum scria pe ambalaj as fi luat 150g in loc de 100 g la portie happy

| JohnnyBi a răspuns (pentru UserAnonim98):

Ciudat...nesimtiti astia

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

E gainer frate, la ce te astepti laughing. iei doza recomandata, jumate cand te trezesti jumate dupa antrenament si gata. borcanu ala de 3 kg e f mic pentru un gainer, ar trebuie sa te ajunga 3 sapt daca nu ma insel

| XxAnonimuXx a răspuns:

Pai pe cupa poate sa fie cat de mare vrea ea dar pui cat iti cere! Bafta! funda?