| ZeulMuschilor a întrebat:

Majoritatea vor sa faca multi bani dar eu ma focusez mai mult pe sporturi e ok ca fac asta?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ideea e sa fii economic că degeaba faci mulți banii dacă nu aduni, de banii ai nevoie pentru alimentație, abonament la sala, sănătatea este ceea mai scumpă, un corp frumos este minunat

| Violleta2022 a răspuns:

Sportul este bun doar pentru santatea ta, ca din el faci bani numai daca esti capabil sa faci sport de performanta si esti unul foarte bun.

In orice caz, nu vad nici o relevanta intre a face bani si a face sport de placere cum faci tu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu fa ce vrei, ce îți pasă de alții?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este foarte ok. Doar să faci așa ca să îți poți câștiga existența.

| dullcat a răspuns:

De acord cu Frank51.E un hobby in care investesti si nu prea ai cum sa iesi pe minus.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pai poti monetiza si treaba asta destul de lejer. Uite, pe partea de diete de exemplu. Iti place sportul ar fi cazul sa ai habar si de nutritie. Pac, te faci doxa pe zona asta, ii sfatuiesti si pe altii. Contra-cost, desigur.

| Frank51 a răspuns:

Sportul e hrană pentru sănătate fizică și mentală, banii sunt doar stres și nopți nedormite.

| NLS a răspuns:

Poti face bani frumosi si din sport, indiferent de disciplina.
Insa doar daca esti serios si muncesti mult.

In cel mai rau caz, daca o sa fii accidentat sau nu o sa mai ai chef/putere, poti opta pentru o cariera de antrenor sau arbitru.

| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât nu ai ocupații dubioase, e ok pe orice te-ai focaliza

| Ilovedinero a răspuns:

Faci ce te face pe tine fericit.

| SynapseNinja a răspuns:

Chiar e foarte bine că te focusezi (și) pe sport. Sportul, chit că nu ești la profesionist, ajută extrem de mult.
Sincer, consider că ar trebui să te focusezi și pe partea financiară. Și sporturile ajută foarte mult, dar la început, până te realizezi într-un sport, trebuie să cheltui foarte mulți bani.
E adevărat că din anumite sporturi poți face bani foarte frumoși și te poți întreține pe tine și pe următoarele 3 generații. Însă, dacă te accidentezi, ce faci? Trebuie să ai măcar o variantă de rezervă.
Cum ziceam... până te realizezi într-un sport, ca să poți câștiga acele sume fabuloase, trebuie să cheltui foarte mult.

| MAteiLaAjutat a răspuns:

E foarte bine, dar fa si niste bani sa ai de abonament la sala.

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Fa ce vrea curul tau si ce te face sa te simti bine bruh.(iti dai seama ca nu ma refer la droguri si cacaturi de genu)

| Clau1978 a răspuns:

Foarte bine! focuseaza-te!