| Sergiu3210 a întrebat:

Merita sa ma apuc de box daca stiu ca nu voi mai putea face dupa 6-7 luni sau dau banii degeaba?
Ideea e ca as vrea sa invat doar ca de la anul nu o sa mai am timp de asta. Si mai e si faza ca mi e frica sa nu ma duc astea 6 luni si dupa sa uit tot in 3-4 ani

Răspuns Câştigător
| Sekim a răspuns:

Depinde de inteligenta ta chestia asta. Merita? Ca raspuns general, probabil ca da. De ce? Pentru ca inveti tehnici de a lovi corect, inveti sa te misti corespunzator ( footwork ), esti intr-un colectiv si socializezi, te distrezi si cel mai important, faci efort fizic ( sport ). Totul se rezuma la cat de talentat si inteligent esti. Poti sa faci box 10 ani si sa nu poti da un pumn drept, dar poti si sa faci o luna si sa inveti foarte bine chestiile esentiale si nu numai.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita, ca-i pierdere inutila de timp.

| Ilovedinero a răspuns:

Mai. nu ai cum sa uiti ca iti intra in sange si da 6-7 luni crede-ma ca iti vor fi de folos caci iti vor dezvolta o tehnica buna, autoaparare si viteza exploziva excelenta.Nu uiti nimic ca din instingt o sa faci totul.Gandeste-te ca ieri era sa imi iau o ura de dulap in cap si numai eu stiu cum am apucat sa ma feresc instant

| pufulescu0o a răspuns:

Incearca si dupa asta aflam!