| slow0 a întrebat:

Mi-am cumparat proteina asta: http://www.4fit.ro/product/100-whey-gold-standard-protei n-2273-g, am auzit ca e buna. Cate grame trebuie sa iau la o servire, am 17 ani, 1.73, 60 kg, fac sala de o luna.

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Bobita, la proteina daca faci exces, cel mai probabil il dai afara cand stai pe tron. excesul ala daunator vine doar daca bagi ca spartul in tine proteina crezand ca vei creste ca rahatul pe pajiste dupa ce trece ciobanul cu oi, altfel nu iti face griji.

la greutatea ta, 120g proteina pe zi sunt arhi-suficiente. daca iei din cupa aia 20-30, din alimentatie 100 e bine. dar pentru 100g proteina din alimentatie inseamna cam 500g pui. nu te vad eu pe tine mancand atat, chiar peste, chiar de 3 ori mai mult sa creeze probleme. cam la 6g/kg corp de proteina incepe ficatul sa cedeze

2 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca ai reusit sa scrii aici inseamna ca stii sa citesti ce scrie pe cutie

| slow0 explică (pentru JohnnyBi):

Wow, multumesc foarte mult chiar m-ai ajutat, o sa-ti fac o statuie. cpt obvious ma gandeam ca gramajul acela sa nu fie prea mare pentru mine.

| JohnnyBi a răspuns (pentru slow0):

Bobita, la proteina daca faci exces, cel mai probabil il dai afara cand stai pe tron. excesul ala daunator vine doar daca bagi ca spartul in tine proteina crezand ca vei creste ca rahatul pe pajiste dupa ce trece ciobanul cu oi, altfel nu iti face griji.

la greutatea ta, 120g proteina pe zi sunt arhi-suficiente. daca iei din cupa aia 20-30, din alimentatie 100 e bine. dar pentru 100g proteina din alimentatie inseamna cam 500g pui. nu te vad eu pe tine mancand atat, chiar peste, chiar de 3 ori mai mult sa creeze probleme. cam la 6g/kg corp de proteina incepe ficatul sa cedeze