| ValentinaEllena a întrebat:

Mi-am facut abonamet la sala si in curand voi incepe antrenamentele. Problema mea este urmatoarea: nu stiu sa folosesc multe aparate de fitness si imi doresc sa invat. Am cautat pe net filmulete din care sa ma documentez, din care sa invat cum se folosesc dar nu am gasit mare lucru, am gasit doar cateva pentru picioare. Va rog din suflet sa ma ajutati cu filmulete din care pot invata cum sa folosesc cat mai multe aparate de fitness si cardio si de ce nu cu sfaturi utile care ma pot ajuta. Mentionez ca am mai fost in trecut la sala, dar pe o perioada extrem de scurta. Sunt fata, am 20 de ani, 1, 64 inaltime si 54 de kilograme. Am un fizic ...sa zic atletic. Dau funda celor care ma ajuta cu cat mai multe filmulete si sfaturi!

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Aici pe TPU e greu de explicat. De obicei cand vezi aparatul iti si dai seama ce trebuie sa faci. Daca nu, urmareste-i si tu pe ceilalti, fa-te ca te incalzesti si trage cu ochiul la ei, la cum fac, ce fac. Daca nu te descurci, roaga-l pe instructor sa te ajute.

| Krosss a răspuns:

Cauta pe youtube canalul TU++.O sa te ajute in acest domeniu mult.