| IoanaIonuca a întrebat:

N-am fost o saptamana si nici urmatoarea nu pot sa merg la sala. Daca fac acasa Cardio workout de la fitness blender (30-40 min) in fiecare zi, e ok? Sau mai bine sa merg la alergat atata timp?

2 răspunsuri:
| Daniel9988 a răspuns:

Depinde cu ce scop faci exercitiile.Pentru modelare corporala iti pot face eu un program...Dar va trebui sa bei foarte multa apa, undeva pe la 3 litri pe zi, asta deoarece vei transpira rau de tot.
ZIUA 1-20 abdomene(pentru muschii abdominali), 20 flotari(tonifierea bratelor), 20 genuflexiuni(mai ales pentru coapse). Faci o pauza de 10 minute, bei 1 litru de apa si repeti inca o data
ZIUA 2-Aceleasi exercitii, cate 30, pauza 10 minute, bei 1 litru si repeti o data
ZIUA 3-Aceleasi exercitii, cate 40, pauza 10 minute, bei 1.5 litri apoi repeti din nou
ZIUA 4-Trecem la alergat, in prima zi 30 minute fara pauza, jogging, dupa care bei imediat cel putin 1 litru(nu vodka, apa).
ZIUA 5-O ora jogging, bei macar 1.5 litri, dar fara sa mai faci ceva dupa
ZIUA 6-O ora jumatate, bei cam 2 litri, nu mai faci miscare dupa
ZIUA 7-Repeti ce ai facut in ziua 1

Atentie!
1.bea cat de multe apa poti, dar dupa antrenamente, in pauze bea doar cat am mentionat mai sus
2.mananca salata de fructe, salata de legume, si eventual carne de pui fiarta. Fara paine!
3. Daca simti ca e prea mult, opreste-te si continua a 2-a zi.

| Al999 a răspuns:

Mai bine faci cardio pentru ca iti lucreaza mai bine muschii.